پاورپوینت شخصیت افراد و هنر رفتار با افراد دشوار 28 اسلاید

پاورپوینت شخصیت افراد و هنر رفتار با افراد دشوار 28 اسلاید

دسته بندی این مطلب: علوم انسانی
نمونه ی دیگری از مجموعه فایل ها با عنوان پاورپوینت شخصیت افراد و هنر رفتار با افراد دشوار 28 اسلاید آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

قالب پاورپوینت قابل ویرایش.

بخشی از متن فایل پاورپوینت :

•مقدمه

اداره موقعیتهای دشوار، بخشی از زندگی روزانه ماست . همه ما هر روز با افراد دشوار سر و کار داریم و این افراد را می شناسیم . شاید هیچ چیز به اندازه برخورد با این افراد ، خسته کننده و ملال آور نباشد . این افراد انرژی ما را تحلیل می برند، احساساتمان را تحریک می کنند ، حوصله همه را سر می­برند و ما را در حالتی نامطلوب قرار می­دهند . این رفتارها در محل کار براحتی می­توانند یک محیط شاد را نابود کنند ، کارایی را کاهش دهند و روحیه افراد را پایین آورند.

- زورگو و متخاصم

این شخصیت عصبانی و متخاصم است و عصبانیت خود را با اعمال زور نشان می دهد . خصومت، کینه توزی ، استفاده از کلمات نیشدار ، امتناع از کارهای گروهی و خودپسندی و تکبر از جمله ویژگیهای این افراد است . آنها دلشان می خواهد همیشه غالب و مسلط باشند و سعی می­کنند با توسل به هر شیوه و روشی به خواسته­های خود برسند .

راه حل : در مقابل آنها بایستید ، اما سعی نکنید با آنها بجنگید . هرگز رفتار آنها را تحمل نکنید بلکه در مقابل آنها قاطع ، محکم ، جسور و با اعتماد به نفس باشید.

-همیشه شاکی

از نظر این افراد تنها چیزی که زندگی به آنها عطا کرده ، بدشانسی است . آنها به جای پیدا کردن راه حل برای مسائل و مشکلات، عادت کرده اند که شکایت کنند و بهانه بگیرند . نگرشهای این افراد مسموم و متاسفانه بیماری آنها واگیر است . این افراد بندرت سعی می کنند شرایط ناخواسته را تغییر دهند ، در عوض دائم دقیقا" مثل بچه­ای که به او اجازه کاری داده نمی شود رفتار می کنند. اجازه ندادن باعث منفی بافی او می شود . جمله معروف آنها این است :
" هیچ کس مرا دوست ندارد"

راه حل : به این افراد نشان دهید که مسائل آنها را می­بینید و می­شنوید ، زیرا آنها به محیط حمایتی و تشویق احتیاج دارند . همچنین باید سطح فشار و استرس را برای این افراد پایین آورد . علاوه بر این به آنها اجازه شکایت کردن ندهید ، مگر زمانی که راه حلی برای مشکل پیش آمده داشته باشند.

•نکاتی در برخورد با افراد دشوار

•همه افراد در برخی شرایط غیر قابل پیش بینی و تحریک­پذیر می شوند. در برخورد با افراد مسئله ساز موارد زیر را همواره به خاطر داشته باشید:

•تفاوت های افراد را بیشتر و بیشتر بشناسید. تفاوت­ها همواره همواره منجر به اصطکاک می شود. اگر تفاوت میان انسان ها را یک موهبت- نه یک مسئله- بدانید، می­توانید به خوبی موقعیت­های دشوار را اداره کنید.

•مطمئن باشید که همه افراد سازش و هماهنگی را دوست دارند. این اندیشه که دیگران به دنبال تحقیر و صدمه زدن به ما هستند، درست نیست. مطمئن باشید همه توافق و یکدلی را دوست دارند. با اعتقاد به این مسئله شما فرصت پیدا می کنید، درهای گفتگو را برای رسیدن به توافقات دو جانبه باز کنید.

و....